Kontakt: 71 335 20 50 zakupy@arad.pl
Język plende
0,00 zł
0
Schowek (0)
Logowanie Rejestracja
Rusztowanie budowlane - zalety i wady zakupu oraz wypożyczenia

Rusztowanie budowlane - zalety i wady zakupu oraz wypożyczenia


Czas prac na rusztowaniu

W zależności od planowanego czasu prac na rusztowaniu proponujemy: przy użytkowaniu krótkoterminowym – wynajem, zaś w przypadku długiego okresu użytkowania rusztowania – zakup rusztowania. Przy dłuższym zakresie robót koszt zakupu sprzętu amortyzuje się i docelowo jest po prostu bardziej ekonomiczny. Krótkotrwały wynajem rusztowania jest wariantem bardziej ekonomicznym, gdyż optymalizując koszty wydamy sumarycznie mniej.


Siły i środki 

W przypadku firm posiadających duże zaplecze w postaci siły roboczej zalecamy opcję kupna. W tej sytuacji sprzęt będzie własnością klienta, który użytkuje go dowolnie przez długi czas – ponosi koszty tylko w momencie zakupu. W przypadku małych firm, koszty obsługi, transportu i montażu, a później demontażu, skłaniają do wybrania opcji wynajmu. Wówczas budżet przeznaczony na pozyskanie rusztowania rozkłada się równomiernie w czasie, co pozwala zaplanować koszty, a jednocześnie uwalnia od utrzymywania zasobów siły roboczej, jak również zaoszczędza potrzeby składowania materiału.

Rodzaj Rusztowania

W zależności od rodzaju prowadzonych prac dobieramy typ rusztowania budowlanego. Do robót na elewacji budynków, zwłaszcza tych o większych gabarytach [wielokondygnacyjnych] stosuje się rusztowania elewacyjne. Są to duże ilości sprzętu, potrzeba wykwalifikowanych, uprawnionych do pracy na wysokości montażystów. W takim przypadku wariantem optymalnym jest wynajem rusztowania wraz z obsługą. Taka opcja zapewnia pełną obsługę zlecenia i rekomendowana jest kontrahentom, którzy mają minimalne zaplecze sprzętowe i niewielkie zasoby pracownicze. Wybór opcji wynajmu rekomendujemy również w przypadku niewielkiego zakresu prac czy niedużej przestrzeni. W tej sytuacji zalecamy wynajem rusztowania mobilnego, które jest dużo prostsze w montażu i znacznie skraca czas przygotowań oraz finalnego demontażu.


Rusztowania budowlane – używane czy nowe

W tym przypadku głównym kryterium jest budżet. Jeśli chodzi o jakość oraz bezpieczeństwo, zarówno rusztowania nowe, jak i używane spełniają wszelkie wymagane prawem standardy i posiadają stosowne certyfikaty.


Wybór rusztowania

Ostateczna decyzja o wyborze sposobu pozyskania rusztowania do wykonywania prac budowlanych należy do Klienta. Czy skorzysta z opcji zakupu, czy wynajmu, w obu przypadkach może liczyć na naszych profesjonalnych doradców, którzy pomogą w podjęciu decyzji. 


Autor artykułu: Sylwia Masłowska - Specjalista ds. wizerunku marki

Konsultacja: Jarosław Czarny - Doradca techniczno-handlowy