Drabiny specjalne
Drabiny specjalistyczne to profesjonalne produkty do złożonych zastosowań w wielu branżach. Są one przeciwieństwem wielofunkcyjnych multi-drabin – charakteryzują się unikalnym przeznaczeniem i są adresowane pod konkretne potrzeby. W ofercie firmy ARAD mogą Państwo znaleźć wiele rodzajów drabin specjalistycznych: strażackich, kominiarskich, dachowych, nasłupowych, halowo-montażowych i przeznaczonych do mycia okien.
Drabiny specjalne
Drabiny specjalistyczne
Drabiny specjalistyczne to profesjonalne produkty do złożonych zastosowań w wielu branżach. Są one przeciwieństwem wielofunkcyjnych multi-drabin – charakteryzują się unikalnym przeznaczeniem i są adresowane pod konkretne potrzeby. W ofercie firmy ARAD mogą Państwo znaleźć wiele rodzajów drabin specjalistycznych: strażackich, kominiarskich, dachowych, nasłupowych, halowo-montażowych i przeznaczonych do mycia okien.
Każdy z powyższych rodzajów drabin został zaprojektowany z myślą o pracy przy konkretnych i stałych zadaniach. Dzięki temu idealnie sprawdzają się jako narzędzie pracy dla wykwalifikowanych specjalistów.
Drabiny specjalistyczne: rodzaje i zastosowanie
Drabina przystawna z tworzywa sztucznego
Przystawna drabina specjalistyczna z tworzywa sztucznego znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i elektrycznym. Jest ona zgodna z normami DIN 53387 i DIN 53453 oraz została przetestowana pod kątem pracy pod napięciem 1000 V AC i 1500 V DC. Podłużnice i szczeble wykonano z wysoko izolacyjnego i odpornego poliestru oraz włókna szklanego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, dół drabiny zaopatrzono w antypoślizgowe stopki.
Drabina dwuczęściowa z tworzywa sztucznego
Dwuczęściowa drabina specjalistyczna, wykorzystywana m.in. w przemyśle elektrycznym i chemicznym. Wysokość konstrukcji jest regulowana co szczebel, a za bezpieczeństwo drabiny odpowiadają podłużnice drabiny, wykonane z wysoko izolacyjnego poliestru, połączonego z włóknem szklanym. Istnieje możliwość użytkowania obu części drabiny oddzielnie. Dolne końce drabin zostały zabezpieczone antypoślizgowymi stopkami.
Drabina regałowa zawieszana
Regałowe drabiny specjalistyczne posiadają dwa haki, dzięki którym można zawiesić je na prowadnicy. Za pomocą dodatkowych dwóch haków drabina może być umieszczona w pozycji pionowej. Drabiny specjalistyczne do zawieszenia na regałach dostępne są dwóch wariantach: ze stopniami z okładziną lub z wkładem z tworzywa z szerokimi szczeblami.
Drabina regałowa przejezdna
Przejezdna drabina specjalistyczna została zaprojektowana ze szczególną troską o trwałość elementów ruchomych. Może być wyposażona w stopnie z okładziną i wkładem z tworzywa sztucznego lub szerokie szczeble. Elementami ruchomymi konstrukcji w górnej części drabiny są rolki prowadzące, z kolei dolne kółka wyposażone są w hamulce. W celu zaoszczędzenia miejsca, nieużywaną drabinę można przysunąć do regału.
Drabina ewakuacyjna
Drabiny specjalistyczne, wykorzystywane jako droga ewakuacyjna, są wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne stopu aluminium. Bezpieczne i łatwe w montażu, spełniają międzynarodowe normy ID.L.81 oraz posiadają dodatkowe wzmocnienia na połączeniach i pałąku ochronnym o średnicy 700 mm. Wszystkie elementy drabiny są połączone za pomocą śrub. Szerokość konstrukcji wynosi 520 mm, a wymiary poszczególnych sekcji (w zależności od zapotrzebowania) wahają się od 200 cm do 360 cm i mogą być ze sobą łączone w dowolnej wymaganej konfiguracji.
Drabina dachowa
Dachowe drabiny specjalistyczne są wykonane z aluminium, drewna lub połączenia powyższych materiałów. Mogą one zostać zainstalowane na dachu, którego kąt nachylenia nie przekracza 75°. Długość elementów waha się od 225 cm do 505 cm, a poszczególne moduły można łączyć w dowolnych konfiguracjach. W przypadku dachów pokrytych dachówką normalną, holenderską bądź łupkiem, istnieje możliwość montażu drabiny po zamocowaniu haków dachowych.
Drabina szybowa
Szybowe drabiny specjalistyczne odpowiadają wymogom normy DIN 18 799-1 i doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie komunikacyjne dla oczyszczalni ścieków czy podziemnych prac budowlanych. Zbudowane z wytrzymałych podłużnic i antypoślizgowych szczebli, są bezpieczne oraz pozbawione ostrych krawędzi, a dolne i górne końce drabiny zostały zaopatrzone w stopki. Dominującymi materiałami drabin szybowych jest stal ocynkowana, stal nierdzewna i tworzywo sztuczne.
Drabina halowo-montażowa
Przeznaczona do bezpiecznej pracy na dużej wysokości, drabina specjalistyczna halowo-montażowa odpowiada normie BGV D 36. Regulacja wysokości górnej części drabiny odbywa się za pomocą linki.
Konstrukcja ta jest seryjnie wyposażona w dwa stabilizatory z kółkami o średnicy 150 mm oraz śruby regulujące, a dolne części drabiny połączone są dwoma zastrzałami poziomymi.
Drabina nasłupowa zawieszana
Zaprojektowana z myślą o pracy przy urządzeniach elektrycznych, nasłupowa zawieszana drabina specjalistyczna odpowiada normie BGV D 36. Jest ona wyposażona w ocynkowane haki o średnicy 320 mm, do których dołączone są karabinki i łańcuch zabezpieczający. Maksymalna wysokość robocza drabiny wynosi 440 cm. Na specjalne zamówienie Klienta istnieje możliwość wykonania drabiny z dielektrycznego tworzywa sztucznego.
Drabina do mycia okien
Drabina specjalistyczna, przeznaczona do mycia okien, składa się z trzech sekcji: dolnej ze stabilizatorem długości (165 cm), środkowej (165 cm) i końcowej (285 cm) z gumową podkładką i rolkami z tworzywa sztucznego. Dzięki mocnym profilom, odpornym na wielokrotny montaż, konstrukcja ta charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością. Za ogólne bezpieczeństwo odpowiadają antypoślizgowe szczeble, gniazda wtykowe i precyzyjne zatrzaski, dzięki którym poszczególne sekcje drabiny mogą zostać zablokowane. Maksymalne obciążenie drabiny wynosi 100 kg.
Drabiny kominiarskie
Wykonane z aluminium drabiny kominiarskie dostępne są w czterech kolorach: aluminium naturalne, czerwony, brązowy i antracytowy. Konstrukcja ta dostosowana jest do pracy na dachach, których kąt nachylenia wynosi mniej niż 75°. Podłużnice o szerokości 90 mm zapewniają komfortowy odstęp pomiędzy szczeblami a powierzchnią dachu. Wysokość robocza drabin waha się od 200 cm do 395 cm i może być zwiększona za pomocą łączników.
Drabina strażacka
Drabiny aluminiowe przeznaczone dla straży pożarnej posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP nr 0515/2009. Stwierdza ono zgodność produktu z wymaganiami zawartymi w pkt. 5.1. zał. Nr 2 do rozporządzenia MSWiA z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia. Na podstawowe elementy konstrukcyjne drabiny i ich wzajemne połączenia jest udzielana 10-letnia gwarancja.
Poszukujesz solidnej drabiny specjalistycznej dla swojej firmy? Skontaktuj się z przedstawicielami naszej firmy, którzy chętnie pomogą Ci w wybraniu najodpowiedniejszego modelu i stworzą ofertę dopasowaną dokładnie do Twoich potrzeb!